Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Trwają darmowe szczepienia na grypę dla mieszkańców Legnicy.

Bezpłatne szczepienia,  w ramach "Programu profilaktycznych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Legnicy w wieku 60+ na rok 2022" wykonywane są w środy w godz. 14.30 - 16.30. Może z nich skorzystać ok. 900 mieszkańców Legnicy w wieku 60-64 lat. 

Osoby starsze, zgodnie z polityką Ministerstwa Zdrowia, mają szczepionki refundowane - na recepty (między 65 a 74 lat – 50 proc. refundacji, po 75 roku życia bezpłatnie).
 
Szczepienia szczepionką Vaxigrip odbywają się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Iwaszkiewicza 5, w Punkcie Szczepień (obok poradni specjalistycznych) - w pok. 158.
Do udziału w szczepieniach kwalifikowane są osoby, spełniające następujące warunki:
- wiek 60 - 64 lata
- mieszkaniec Legnicy
- wyrażenie pisemnej zgody na szczepienie i wypełnienie anonimowej ankiety,
- brak przeciwwskazań lekarskich do zaszczepienia.