6. grudnia w dzień Św. Mikołaja nasz szpital odwiedził sam Solenizant z pomocnikami. Było bardzo miło i działo się. I to zwłaszcza na oddziałach, gdzie leżą najmłodsi pacjenci. Były paczki, uśmiechy, życzenia, ale także wspaniały koncert Dziecięco - Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, działającej przy Legnickim Centrum Kultury, prowadzonej przez kapelmistrza Piotra Pawła Budzianowskiego.

6. grudnia jest dniem szczególnym. Budzimy się rano i zaglądamy pod poduszkę. A jeśli to poduszka na szpitalnym łóżku ? O to, by i pod nią coś się znalazło, zadbał nie tylko personel oddziału pediatrycznego i chirurgicznego, ale również ludzie o wielkim sercu.

Pięć osób trafiło w nocy z 6 na 7 grudnia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy po wypadku autobusu w rejonie Suchej Górnej pod Polkowicami.

34-letnia kobieta ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została  przewieziona na Oddział Neurochirurgiczny. Jest już po operacji. Przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii.  Druga z pań (33 l.) po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej przebywa na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym. 52-letnia kobieta po udzieleniu pomocy i obserwacji na SOR została zwolniona do domu, a kolejna (56 l.) jest na obserwacji na SOR. Natomiast 41-letni mężczyzna został przewieziony do wrocławskiego szpitala na ul. Borowskiej na Oddział Chirurgii Szczękowej.  (inf. z godz. 9.00)

Grupa wolontariuszek z II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wraz z opiekunką, panią Renatą Hudyką, już kolejny raz w tym roku szkolnym odwiedziła małych pacjentów. Wszyscy spotkali się w bibliotece szpitalnej, gdzie pod opieką pani Anny Pulchny oraz nauczycielek świetlicy przyszpitalnej wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne.

Materiały plastyczne zostały zakupione przez młodzież, która przeprowadziła w swojej szkole sprzedaż ciast i zarobione pieniądze przeznaczyła na warsztaty z pacjentami.

Na oddziale medycyny paliatywnej naszego szpitala miało miejsce spotkanie z wolontariuszami, którzy na co dzień pomagają pacjentom i pracownikom tego oddziału. Wzięli w nim udział dyrektor Krystyna Barcik, kapelan szpitala ks. Roman Raczak, ordynator dr Mariusz Końka, lekarz oddziału dr Beata Kowalska, pielęgniarka oddziałowa Grażyna Kaźmierczak, pracownicy oddziału oraz wolontariusze.

Celem obchodów jest uhonorowanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności poświęcone innym ludziom.

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej naszego szpitala rozpoczyna działalność. Od 29.11 przyjmuje pierwszych pacjentów. W uroczystym otwarciu oddziału, które odbyło się 28. listopada wziął udział wicemarszałek Marcin  Krzyżanowski oraz przedstawiciele współpracujących ze szpitalem jednostek służby zdrowia i instytucji.

Zdaniem marszałka Krzyżanowskiego nowy oddział ma bardzo duże znaczenie dla regionu legnickiego i centralnej części województwa, albowiem - jak stwierdził - nie może być zrównoważonego rozwoju całego regionu bez jednakowego dostępu do usług medycznych. Podkreślił również, że szpital jest w trakcie kontynuacji kilku istotnych projektów, które poprawią jakość obsługi pacjentów.