W ramach prowadzonej kompleksowej opieki okołoporodowej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zaprasza rodziców przygotowujących się do porodu na dni otwarte Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Możliwość odwiedzenia oddziału istnieje w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godzinach od 14:30 do 15:30.
W trakcie dni otwartych szpital zaprezentuje kobietom ciężarnym wraz z osobami towarzyszącymi oddział położniczo-ginekologiczny oraz trakt porodowy. Na wszystkie pytania gości odpowie położna.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie szczepieniami wśród mieszkańców Legnicy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zamówił znaczącą partię szczepionek. W oczekiwaniu na realizację dostawy, która powinna wkrótce dotrzeć do legnickiej lecznicy częściowo ograniczamy świadczenia w tym zakresie realizowane w szpitalnym punkcie szczepień. Realizacja programu miejskiego skierowanego dla osób powyżej 60 roku życia na terenie spółdzielni mieszkaniowych oraz LCK odbywa się zgodnie z harmonogramem.
O wznowieniu profilaktyki przeciw grypie w postaci szczepionek poinformujemy niezwłocznie po ich otrzymaniu od producenta.

Nasz szpital rozpoczyna szczepienia przeciwko grypie. W ramach samorządowego programu profilaktycznego dla mieszkańców Legnicy w wieku 60+ są one bezpłatne. Dla pozostałych wraz z konsultacją medyczną kosztują 40 zł.

Szczepienia dla grupy 60+ odbywają się w szpitalu (punkt szczepień z powodu remontu znajduje się przy oddziale chorób wewnętrznych) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00 oraz po południu w poniedziałki i środy w godz. 15-17.00.

Dnia 8.10 zapraszamy na godz. 12.00 do Legnickiego Centrum Kultury gdzie z okazji Dnia Seniora odbędzie się prelekcja Ryszarda Kępy, specjalisty chorób zakaźnych, na temat promocji zdrowia. Po niej odbędą się szczepienia dla grupy 60+.

Ponad milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia otrzyma nasz szpital, który ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych będzie uczestniczył w realizacji zadania "Doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek". Ma on na celu unowocześnienie zarówno aparatury i pracowni diagnostycznych, jak również warunków i metod leczenia białaczek i chłoniaków u osób dorosłych oraz dostosowanie polskich ośrodków hematoonkologicznych do standardów międzynarodowych European Leukemia Net.

Nasz szpital zaszczepi blisko 800 legnickich emerytów na grypę w ramach samorządowego projektu: Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców Legnicy w wieku 60+.
Przypomnijmy - Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej legnickiego ratusza wcześniej wysłał ten program do oceny przez prezesa Instytutu Oceny Technologii Medycznych w Warszawie. Po uzyskaniu pozytywnej opinii ogłoszono postępowanie na wybór realizatora sczepień.