Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych ciepłem, wiarą, nadzieją i miłością,
a także serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
życzą
dyrekcja i pracownicy
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
w Legnicy

Pisanki wykonane w szpitalnej bibliotece

Przybywa świątecznych akcentów w naszym szpitalu. Zaprzyjaźniona od wielu lat z biblioteką szpitalną pani Zofia Sysak pojawiła się, jak co roku, by wspólnie z małymi pacjentami i ich rodzicami szykować pisanki.

Jajka zdobione metodą batiku, wykonane samodzielnie pod czujnym okiem artystki ludowej, już dziś wprowadziły na szpitalne oddziały świąteczną atmosferę.

Ponadto świąteczny stół - tradycyjnie już wspaniale przybrany przez Ewę Nogaj, pielęgniarkę oddziałową - przypomina o zbliżających się świętach na oddziale pediatrycznym.

Czy można myć ręce po mistrzowsku? Można, a nawet trzeba! Przekonywały o tym małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy członkinie Koła Młodych Medyków z sekcji pielęgniarskiej na PWSZ w Legnicy pod kierunkiem pań Małgorzaty Słupskiej – Kartaczowskiej (neurologia) oraz Grażyny Filipowicz (epidemiologia).

Zajęcia edukacyjne, które odbyły się w świetlicy, obejmowały bajkę edukacyjną, pokaz i wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce. Na zakończenie dzieci mogły poddać się sprawdzeniu wzroku za pomocą nowoczesnego urządzenia.

Po zakończeniu prac w części budynku szpitala od strony ul. Iwaszkiewicza, w ramach kontynuacji projektu: „Utworzenie koordynowanej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy”, rozpoczęto realizację drugiego etapu przebudowy przychodni specjalistycznych. Cały poziom 1 budynku 1D został wyłączony z użytkowania.

Wyburzane są  stare ściany działowe, zrywane posadzki, układane nowe instalacje. Po zakończeniu prac w odnowionych poradniach będą ponownie przyjmowani pacjenci.

Rejestracja ogólna do przychodni specjalistycznych na poziomie 1 budynku 1D naszego szpitala została zamknięta z uwagi na remont tej części obiektu.

Przeniesiono ją do pomieszczeń tymczasowych na poziomie 0. Z uwagi na prowadzone prace budowlane zagrodzono część głównej klatki schodowej.

Wszystkich pacjentów za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.