Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Telefony:

76 72-11-430 - dyżurka pielęgniarek
76 72-11-436 - oddziałowa
76 72-11-431 - lekarz kierujący oddziałem
76 72-11-482 - sekretariat
Lokalizacja: Budynek A (IV piętro).

 

Lekarz kierujący oddziałem: lek. med. Ryszard Mruszczyk

Pielęgniarka oddziałowa: mgr Agnieszka Kaczan

 

Kadra oddziału:

lekarz kierujący oddziałem, zespół fizjoterapeutów,  zespół pielęgniarski, psycholog, logopeda, terapeuta zajęciowy

Terminy i zasady udzielania informacji: lekarz kierujący oddziałem - codziennie od 12 do 14, w miarę możliwości prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu.

Zespół Fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej

Mazepa Maria - specjalista rehabilitacji ruchowej, specjalista fizjoterapii, koordynator Zespołu Fizjoterapeutów
Gromek Anna – magister fizjoterapii
Jarosław Szkudlarek magister fizjoterapii
Beata Sowa - terapeuta zajęciowy
Małgorzata Zachajusz – magister fizjoterapii
Magdalena Zakrawacz - magister fizjoterapii

Michał Lisowski - psycholog
Małgorzata Maćkowiak
- logopeda, neurologopeda

Przyjęcia na oddział:
Pacjenci są przyjmowani na rehabilitację w podostrej fazie choroby oraz na rehabilitację przewlekłą zgodnie z warunkami NFZ. Pacjenci zgłaszający się do przyjęcia, są wpisywani do kolejki, osobnej dla pacjentów na rehabilitację neurologiczną wczesną i przewlekłą

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i stan pacjenta. Telefon, pod którym można zgłaszać pacjentów do oddziału to: 76- 72-11-430.
Przyjęcie ze skierowaniem z oddziału lub kliniki: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii, chorób zakaźnych lub przyjęcie ze skierowaniem z poradni specjalistycznej: rehabilitacyjnej, neurologicznej, neurochirurgicznej, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, urazowo-ortopedycznej.

Karty informacyjne z leczenia szpitalnego są wydawane pacjentowi w dniu wypisu, po uzupełnieniu przez pacjenta wpisów w historii choroby kończących leczenie.

Zakres udzielanych świadczeń w oddziale:

  • rehabilitacja neurologiczna zaburzeń funkcji mózgu

  • rehabilitacja neurologiczna zaburzeń funkcji rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych

  • rehabilitacja neurologiczna zaburzeń funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofie mięśniowe

  • rehabilitacja neurologiczna przewlekła

Opis Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej

Zadaniem oddziału jest prowadzenie leczenia usprawniającego pacjentów, którzy wymagają wczesnej rehabilitacji jako integralnej części leczenia szpitalnego, zmniejszenie dysfunkcji spowodowanej deficytem neurologicznym jak również przywrócenie najwyższego na danym etapie poziomu sprawności funkcjonalnej.

Fizjoterapeuci Oddział Rehabilitacji Neurologicznej zajmują się kompleksową rehabilitacją pacjentów szpitalnych z wykorzystaniem wielu technik neurofizjologicznych m. in. metodą PNF, Bobath, metodą Mc Kenzie, Terapią Manualną, Kinesiotapingu i innymi. Personel uczestniczy w licznych kursach, systematycznie podnosząc kwalifikacje zawodowe z zakresu rehabilitacji nowoczesnych metod i technik leczenia schorzeń narządu ruchu i układu nerwowego.

Bazę zabiegową Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej stanowi:
Pracownia fizykoterapii
Pracownia kinezyterapii
Pracownia terapii zajęciowej
Pracownia psychologiczna i logopedyczna.