Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Łóżka dla opiekunów małych pacjentów na pediatrii

10 rozkładanych łóżek o wartości: 15 228,00 zł przekazała oddziałowi pediatrycznemu naszego szpitala Fundacja Ronalda McDonalda z Warszawy.
- Na łóżkach wypoczywają już mamy towarzyszące dzieciom podczas pobytu w naszej placówce - wyjaśnia Ewa Nogaj, pielęgniarka oddziałowa oddziału pediatrycznego.
 
Łóżko dla mamy
Łóżko po rozłożeniu jest wygodne do spania.
O tym, że obecność rodzica przy dziecku w szpitalu jest bardzo ważnym elementem element terapii wiedzą wszyscy.
Łóżka łatwo się rozkłada i składa. Są wygodne. W ciągu dnia można je złożyć do formy fotela i zajmują mało miejsca. A to właśnie brak przestrzeni był największym problemem na wielu oddziałach pediatrycznych. Co istotne łatwo się je czyści.
Podkreślmy, że głównym statutowym celem Fundacji Ronalda McDonalda jest poprawa warunków pobytu dzieci - pacjentów w publicznych zakładach opieki zdrowotnej i opieki społecznej oraz poprawa warunków działania publicznych zakładów opieki zdrowotnej i opieki społecznej zajmujących się leczeniem dzieci i opieką nad dziećmi.
Do tej pory fundacja przekazała już placówkom w całej Polsce blisko 600 takich łóżek - w tym szpitalom w regionach graniczących z Ukrainą, gdzie trafiają dzieci wymagające opieki i leczenia po przekroczeniu polskiej granicy.
 
Łóżko dla mamy

 

Łóżko dla mamy

Autor: Krzysztof Maciejak

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki