Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Certyfikat Akredytacyjny dla naszego szpitala

Minister Zdrowia udzielił akredytacji Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy na podstawie pozytywnej rekomendacji Rady Akredytacyjnej wyrażonej w uchwale nr 46/2021 z dnia 19.11.2021, dotyczącej spełnienia standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali. Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia dla naszego szpitala jest ważny do końca 2024 r.certyfikat akredytacyjny

Przeglądu akredytacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy dokonało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

- Uzyskanie Certyfikatu Akredytacyjnego jest dla nas zobowiązaniem do dalszego dbania o wysoką jakość świadczonych usług medycznych oraz o poprawę bezpieczeństwa naszych Pacjentów, zwłaszcza w czasie obfitującym w nowe i coraz trudniejsze wyzwania - mówi Anna Płotnicka -Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. - Chciałabym przy tej okazji podziękować wszystkim Pracownikom za codzienny  trud włożony w rozwój naszego szpitala, w opiekę nad pacjentami, czego efektem jest uzyskanie tego prestiżowego wyróżnienia.

Warto podkreślić, że akredytacja jest najszerzej sprawdzoną na świecie i najskuteczniejszą metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń. Jest ona postrzegana jako jeden z elementów wyróżniający dany szpital na rynku usług medycznych. Podstawową ideą akredytacji, jest dobrowolne poddanie się placówki zewnętrznej ocenie w oparciu o ustalone i jawne kryteria.

Rola akredytacji we współczesnych systemach zdrowotnych polega głównie na wyszukiwaniu zagadnień, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów. W tych obszarach tworzone są mierzalne kryteria oceny placówek opieki zdrowotnej określonego typu np. szpitali, lecznictwa otwartego, czy zakładów opieki długoterminowej, zwane standardami akredytacyjnymi.

Dodajmy, że nasz szpital już po raz trzeci uzyskał certyfikat. Jest on ważny do 9.12.2024 r.

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki