Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

W szpitalu modułowym: powstaje nowa pracownia obrazowa i tymczasowy SOR

Nowy tomograf komputerowy Philipsa właśnie został umieszczony w pomieszczeniu szpitala modułowego. W przyszłym tygodniu rozpocznie się jego montaż. To element tworzonej nowej pracowni diagnostyki obrazowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Nowy tomograf dla szpitala

Nowy tomograf dla szpitala

- Rozpoczynamy dwa duże zadania - wyjaśnia Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor Szpitala. - Pierwsze to utworzenie nowej pracowni diagnostyki obrazowej. Do tej pory badania naszych pacjentów w tym zakresie zlecaliśmy działającej na terenie naszej placówki firmie zewnętrznej. Od 1 lipca to się zmieni. Uruchamiamy własną – szpitalną pracownię. Właśnie rozpoczyna się montaż tomografu, następnie urządzeń RTG, USG i rezonansu magnetycznego. Cieszy nas bardzo to, że nasz personel wzbogaci się o doświadczonych specjalistów z zakresu diagnostyki obrazowej.

Nowy tomograf dla szpitala - pomieszczenie

Równolegle trwają intensywne przygotowania do realizacji drugiego, bardzo istotnego dla szpitala projektu: przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Na ten cel pozyskaliśmy w minionym roku 15 milionów złotych z postępowania konkursowego Funduszu Medycznego – mówi Anna Płotnicka – Mieloch. - Remont jest niezbędny, nasz oddział jest przecież trzecim pod względem obciążenia SOR w Polsce. - Nie możemy sobie jednak pozwolić na zamknięcie lub ograniczenie pracy tego oddziału. Dlatego też podjęliśmy decyzję o jego przeniesieniu do części pomieszczeń pocovidowego szpitala modułowego, który jest naszą własnością od minionego roku.

Szpitalny Oddział Ratunkowy działający od lat w budynku od strony u. Iwaszkiewicza zostanie zamknięty o północy (?) 30 czerwca. Od 1 lipca na pacjentów będzie czekał nowy – tymczasowy SOR w szpitalu modułowym. Zmienią się więc drogi dojścia i dojazdu do obiektu – tak pacjentów jak i zespołów ratowniczych.

Adaptacja pomieszczeń szpitala modułowego na potrzeby tymczasowego SOR

- To skomplikowane zadanie – dodaje Anna Płotnicka – Mieloch. - W jednym czasie tworzymy w szpitalu modułowym pracownię diagnostyki obrazowej i tymczasowy SOR. Obiekt wymaga przebudowy i adaptacji obejmujących zarówno dostosowanie pomieszczeń do nowych funkcji, a także wykonanie dodatkowych instalacji technicznych. Jednocześnie rozpoczniemy generalną przebudowę pomieszczeń, które opuści SOR od strony ul. Iwaszkiewicza i myślimy o budowie drugiej pracowni obrazowej, na którą środki przekazuje nam samorząd województwa.

Autor: Krzysztof Maciejak

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki