Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

World Health Day 2024

Logo Światowego Dnia Zdrowia

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia i Światowy Dzień Zdrowia - z tej okazji Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy składa wszystkim Pracownikom podziękowania i głębokie wyrazy uznania za trud, oddanie, poświęcenie i troskę o zdrowie i życie Pacjentów.

Dodajmy, że w 2024 r. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Ma ono podkreślać istotę prawa każdego człowieka, w każdym miejscu na Ziemi, do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, godnych warunków mieszkania, pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

Strona Word Health Organization:
https://www.who.int/

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki