Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Oddział zakaźny oddany do użytku

Oddaliśmy do użytku oddział chorób zakaźnych. Zarówno obecni na uroczystości otwarcia goście jak i dziennikarze byli pod wrażeniem inwestycji. Przypomnijmy, że została ona zrealizowana w ramach projektu: „Skoordynowana opieka post covidowa w zakresie chorób zakaźnych/ infekcyjnych udzielana w ramach AOS i szpitalnictwa w regionie” . Budowa kosztowała ponad 12,5 mln zł, z czego 11,5 mln zł to środki unijne w ramach dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Osi Priorytetowej 12 „REACT-E".

otwarcie oddziału zakaźnego

Podczas otwarcia oddziału od lewej: członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski, dyrektor Anna Płotnicka - Mieloch, przewodniczący Rady Społecznej szpitala Piotr Karwan.

Chcieliśmy sami zaprezentować relację z wydarzeniami, ale otwarcie oddziału zaowocowało tak dużym zainteresowaniem oraz licznymi relacjami i fotoreportażami w dolnośląskich mediach, że proponujemy zapoznanie się z wybranymi z nich:

Zbigniew Jakubowski

E-legnickie.pl: Legnicki szpitala ma oddział zakaźny

Piotr Krzyżanowski

 Gazeta Wrocławska: Powstał nowy Oddział Chorób Zakaźnych w Legnicy, dzisiaj go otwarto, zdjęcia i video

Andrzej Lampart

TVP Wrocław: Legnica: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ma już oddział zakaźny 

Agata Rojewska

Radio Plus Legnica: Na ten oddział trzeba było czekać ponad 20 lat

Piotr Kanikowski

TuLegnica.pl: Od dziś legnicki szpital ma oddział zakaźny. Imponujący