Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Szpital pozyskał 15 mln zl na modernizację SOR

15 milionów złotych na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Medycznego w ramach ogłoszonego w styczniu konkursu na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego. Co istotne wniosek naszej placówki otrzymał maksymalną wartość dofinansowania jak była możliwa.

Dyrektor Tomasz UherTomasz Uher, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa: modernizacja SOR zwiększy komfort oczekiwania pacjentów jak i skróci czas udzielenia im świadczenia.

- Modernizacja SOR jest niezbędna - podkreśla Tomasz Uher, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. - Mamy jeden z najbardziej obciążonych SOR-ów w Polsce - na przykład pod względem względem liczby przyjmowanych karetek pogotowia jesteśmy 6 oddziałem w Polsce. Główną koncepcją projektu jest trwałe rozdzielenie triażu pacjentów zgłaszających się do SOR indywidualnie, od triażu pacjentów przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zwiększy to komfort oczekiwania pacjentów jak i skróci czas udzielenia im pomocy.

Projekt przewiduje przeniesienie części administracyjnej, socjalnej i biurowej, do budynku 1B, w bezpośrednim sąsiedztwie SOR oraz powstanie dwóch systemów triażu:
1/ dla pacjentów zgłaszających się indywidualnie, którzy będą oczekiwać na przyjęcie w nowym dobudowanym i przeszklonym pawilonie (na załączonej wizualizacji). Obok poczekalni znajdzie się tu rejestracja, toalety, obszar wstępnej segregacji pacjentów, gabinety triażu i gabinetu retriażu.
2/ dla pacjentów dowożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego składający się z sali krótkotrwałej izolacji, sali dekontaminacji, rejestracji i punktu przyjęć, obszaru wstępnej segregacji medycznej, sali triażu, sekretariatu.
Pozostały obszar dotychczasowego SOR-u (część diagnostyczna i zabiegowa) nie ulegnie zmianom funkcjonalnym. W związku z tym, że od ostatniej modernizacji upłynęło już ponad 10 lat, część ta zostanie poddana remontowi.Prace modernizacyjne nie wpłyną na ciągłość pracy SOR-u.
Warto przy tym podkreślić, że oprócz gruntownej modernizacji SOR zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny.

Wizualizacja nowego pawilonu przy SORWizualizacja nowego pawilonu przy SOR.

 

TYTUŁ PROJEKTU:
„Modernizacja i doposażenie SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy w celu poprawy jakości, dostępności i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń”
KWOTA OTRZYMANEGO DOFINANSOWANIA: 15.000.000,00 zł
ŹRÓDŁO FINANSOWANIA: FUNDUSZ MEDYCZNY
TERMIN REALIZACJI INWESTYCJI W LATACH: 2024 - 2025

Autor: Krzysztof Maciejak WSS