Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Rekomendacje dr. Grzegorza Waligóry przyjęte w Nowym Orleanie

W Nowym Orleanie odbyła się doroczna konferencja Amerykańskiej Akademii Medycyny Ratunkowej (AAEM), która za pośrednictwem specjalnie ustanowionej Komisji Praktyk Klinicznych, zajmuje się systematycznym opracowywaniem standardów postępowania w stanach zagrażania życia oraz wytycznych dla lekarzy medycyny ratunkowej na całym świecie. Miło nam poinformować, że podczas kwietniowych obrad zarząd Akademii AAEM zaakceptował kolejne wytyczne w zakresie udziału najnowszych technologii w postępowaniu z pacjentem w stanie zagrożenia życia na oddziale ratunkowym opracowane przez kierownika naszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - dr. nauk med. Grzegorza Waligórę.

Grzegorz Waligóra podczas konferencji SORDr Grzegorz Waligóra (pierwszy z prawej) z przedstawicielami międzynarodowych organizacji medycyny ratunkowej (fot. z arch. G. Waligóra).

Link do stanowiska Amerykańskiej Akademii Medycyny Ratunkowej – „Czy zastosowanie sztucznej inteligencji może poprawić efektywność triage”, którego autorami są: Grzegorz Waligóra, Robert Sherwin oraz Zachary P. Soucy:  https://www.aaem.org/current-news/ai-ed-triage-performance

Dodajmy, że dr Waligóra już wcześniej został zaproszony do udziału w pracach Clinical Practice Committee (Komisji Praktyk Klinicznych), której od 2021 r. - w związku z nominacją otrzymaną od Zarządu Amerykańskiej Akademii Medycyny Ratunkowej - jest przewodniczącym.

Przy tej okazji warto również podkreślić, że z inicjatywy dr Grzegorza Waligóry, w kwietniu br. ukazało się zarządzenie Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy w sprawie prowadzenia badań efektywności systemów technologii informatycznych w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych.
- Tym samym dostrzegamy ogromną rolę aktualnych standardów oraz udziału zaawansowanych technologii w ratowaniu życia ludzkiego – wyjaśnia dr Waligóra. - Dyrekcja naszego szpitala dopuściła tym samym możliwość prowadzenia badań klinicznych w zakresie nowoczesnych technologii medycznych, nie wykluczając sztucznej inteligencji w celu poprawy jakości i bezpieczeństwa świadczeń zdrowotnych dla pacjentów w stanie zagrożenia życia.
- Mam nadzieję, że powyższe działania przyczynią się jeszcze bardziej do poprawy jakości opieki medycznej - mając na uwadze fakt, że dbałość i troska o naszych pacjentów jest i będzie dla personelu legnickiego szpitala zawsze priorytetem – dodaje dr Waligóra. - Uważam również, iż prace te mogą stać się inspiracją do rozpoczęcia badań w tym kierunku dla innych ośrodków medycznych.

Zarząd Amerykańskiej Akademii Medycyny Ratunkowej

Zarząd Amerykańskiej Akademii Medycyny Ratunkowej
(fot. AAEM - The American Academy of Emergency Medicine).