Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym

Telefony

76 72-11-480 dyżurka pielęgniarek
76 72-11-486 pielęgniarka oddziałowa
76 72-11-481 lekarz kierujący oddziałem
76 72-11-484 lekarz dyżurny
76 72-11-384 pokój lekarski
76 72-11-482 sekretariat

Zespół lekarski oddziału:

Małgorzata Stec - lekarz kierujący oddziałem, specjalista neurolog, specjalista organizacji I ochrony zdrowia
Izabela Sempik - lekarz kierujący pododdziałem udarowym, specjalista neurolog

Pielęgniarka oddziałowa: mgr Anna Idczak
Zespół pielęgniarski tworzy doświadczona kadra o wysokich kwalifikacjach i umiejętnościach.

Neurologopeda:
mgr Jolanta Zdanowska

Psycholog:
mgr Joanna Czajkowska

O oddziale:

Lokalizacja: Budynek A, 4 piętro.

Terminy i zasady udzielania informacji o stanie pacjenta: i informacji o stanie zdrowia udziela pacjentowi lub osobie wskazanej przez niego w upoważnieniu Lekarz Kierujący Oddziałem lub lekarz prowadzący codziennie w godzinach od 12.00 do 14.00. Nie udziela się informacji przez telefon.

Czas odwiedzin: codziennie w godzinach od 13.00 do 18.00

Prowadzona jest lista oczekujących pacjentów do przyjęcia na oddział neurologiczny, termin ustala się po uprzednim zbadaniu pacjenta przez lekarza dyżurnego w dni powszednie (poniedziałek-piątek) w godz. 12.00-14.00

Wypisy: odbiór w sekretariacie najpóźniej w następny dzień roboczy po wypisaniu z oddziału

Ważne informacje:
Oddział neurologiczny posiada 28 łóżka. Wydzielony jest z niego pododdział udarowy z 4 łóżkami intensywnego intensywnego nadzoru medycznego, który posiada sprzęt medyczny do ciągłego monitorowania parametrów funkcji życiowych pacjentów (leczonych m.in. jedyną metodą o udowodnionej skuteczności w leczeniu ostrej fazie udaru niedokrwiennego mózgu – lekiem trombolitycznym) oraz 12 łóżkami wczesnej rehabilitacji poudarowej.
Pozostałe łóżka przeznaczone są do leczenia i diagnostyki pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi takimi jak: choroby demielinizacyjne (stwardnienie rozsiane), zespoły pozapiramidowe, otępienne i zaburzenia wyższych czynności nerwowych (neuropsychologia), choroby nerwowo-mięśniowe.
W wielu przypadkach nasi pacjenci podczas hospitalizacji objęci są opieką psychologiczną, neurologopedyczną. Odpowiednio przeszkolony personel lekarski, pielęgniarski i rehabilitanci, świadczy wysoki poziom usług medycznych.


W ramach oddziału prowadzone są pracownie diagnostyczne:
Pracownia Elektroneurografii i Elektromiografii- lek. Ewa Goliszek
Pracownia Elektroencefalografii - lek. Małgorzata Stec, lek. Izabela Sempik
Pracownia Ultrasonograficzna - lek. Izabela Sempik

Prowadzimy programy terapeutyczne:
1. Leczenie Stwardnienia Rozsianego Interferonem beta-1a (Avonex, Rebif), Interferonem beta-1b (Betaferon, Extavia), Octanem glatirameru (Copaxone), Fingolimodem (Gilenya), Natalizumabem (Tyabri), Ocrelizumabem (Ocreuus), Kladrybiną (Maulnclad).
2. Leczenia dystonii ogniskowych (kurcz powiek, kręcz karku, połowiczy kurcz twarzy) toksyną botulinową A (Dysport, Botox).

Współpracujemy:
z Kliniką Neurologii UM we Wrocławiu w zakresie trombektomii naczyniowych w przebiegu udaru niedokrwiennego mózgu, Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Kliniką UM w Warszawie zajmująca się chorobami mięśni, Oddziałem Chirurgii Naczyniowej w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Ponadto ściśle współpracujemy z oddziałem rehabilitacji poudarowej naszego szpitala oraz z innymi oddziałami rehabilitacyjnymi w rejonie w ramach kontynuacji przywracania sprawności ruchowej pacjentom po udarze mózgu.