Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Oddział Urologiczny

Telefony:

76 7211 600 - dyżurka pielęgniarek,
76 7211 601 - lekarz kierujący oddziałem,
76 7211 602 - sekretariat,
76 7211 603 - pokój lekarzy
76 7211 933 - lekarz dyżurny
76 7211 606 - pielęgniarka oddziałowa,

(076 7211) 600 - IZBA PRZYJĘĆ UROLOGICZNA

p.o. pielęgniarka oddziałowa: Sylwia Mikulska

Opis oddziału:

Oddział posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Urologicznego uprawniającą do prowadzenia specjalizacji z zakresu urologii.

W ramach oddziału funkcjonuje:
izba przyjęć
gabinet endoskopowy
gabinet usg (usg jamy brzusznej, jąder, przezodbytnicze)
pokój badań.

Poradnia Urologiczna jest czynna codziennie.

Oddział korzysta z Działu Diagnostyki Radiologicznej (możliwość wykonania urografii i tomografii jamy brzusznej) i Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (badania podstawowe, PSA, markery nowotworowe).

Oddział Urologiczny zajmuje się operacyjnym leczeniem schorzeń układu moczo-płciowego. Do dyspozycji oddziału na bloku operacyjnym są dwie sale chirurgiczne, z których jedna wyposażona jest w aparaturę do wykonywania nowoczesnych zabiegów endoskopowych, a na drugiej przeprowadzane są operacje metodami tradycyjnymi.

Personel oddziału dysponuje umiejętnościami i sprzętem pozwalającym na wykonywanie niemal pełnego spektrum zabiegów urologicznych. Wykonuje się zabiegi endoskopowego leczenia prostaty(TURP), nowotworów pęcherza (TUR-BT), kamicy nerek, moczowodów i pęcherza moczowego (PCNL, URS, cystolitotrypsja). Wykonywane są również tradycyjne zabiegi operacyjne, w tym najcięższe operacje onkologiczne (cystektomia radykalna - usunięcie pęcherza moczowego połączone z różnymi formami odprowadzenia moczu, usunięcie gruczołu krokowego - prostatektomia radykalna).

Pracownie oddziału:
Poradnia USG
Pracownia endoskopowa
Poradnia urologiczna

Współpraca z ośrodkami zewnętrznymi:
Klinika Urologii we Wrocławiu