Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Nowy sprzęt dla chirurgii dziecięcej

Nowoczesny sprzęt do diatermii (elektrokoagulacji) niemieckiej firmy Erbe Elektromedizin GmBH otrzymał Oddział chirurgiczny dla dzieci w naszym szpitalu. Został on zakupiony ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

diatermia od WOŚP

- To podstawowy i nieodzowny sprzęt przy wszystkich zabiegach chirurgicznych, które przeprowadzamy – wyjaśnia dr Rafał Pilch, lekarz kierujący oddziałem.
Jak działa i do czego służy ?
- Diatermia służy do przypalania tkanek krwawiących przy ranie operacyjnej oraz do delikatnego cięcia – dodaje dr Pilch.
- Podczas zabiegów skórę najpierw nacinamy skalpelem, a do leżącej poniżej tkanki podskórnej już korzystamy z diatermii - na czubku elektrody igłowej generowany jest prąd elektryczny, podczas jej przesuwania niszczone są pojedyncze komórki jedna za drugą, a nie szerszy ich pas. Dzięki temu m.in. unikamy krwawienia przy ranie podczas danego zabiegu, ewentualnych infekcji, a wszystko to prowadzi do szybszego gojenia się rany.
Wkrótce na Oddział chirurgiczny dla dzieci trafi kolejny sprzęt zakupiony ze zbiórki środków prowadzonej przez WOŚP.
 
logo WOŚP
 
Nowy sprzęt do diatermii od WOŚP

 

Autor: km