Jesteśmy na 2 miejscu na Dolnym Śląsku po DCO pod względem ilości leczonych pacjentów onkologicznych.

- W onkologii pacjent sam wybiera ośrodek, w którym ma być leczony – informuje dr n. med. Andrzej Hap z-ca Dyrektora ds. Medycznych, lekarz specjalista chirurgii onkologicznej - cieszymy się że pacjenci doceniają nasz szpital w zakresie onkologii. Jest to zasługa  całego personelu chirurgii onkologicznej, chemioterapii, radioterapii, neurochirurgii, urologii czy interny.

Na samym oddziale chirurgii onkologicznej wykonujemy ok 1000 zabiegów rocznie w tym ok 150 przypadków raka sutka i 150 operacji raka jelita grubego – informuje dr n. med. Tomasz Bojarowski Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej. Statystyki pokazują że wszyscy pacjenci z naszego regionu wybierają WSS w Legnicy jako miejsce leczenia onkologicznego. Dlaczego? – ponieważ jesteśmy najlepsi i jako jedyni w regionie dysponujemy najbardziej kompleksową opieką.

Brakuje nam jeszcze oddziału onkologii klinicznej, ale w ciągu kilkunastu miesięcy powinien on powstać.

Kluczem do sukcesu jest również wspaniała organizacja obsługi pacjenta gdzie pacjent z kartą DILO niczym nie musi się martwić, gdyż otrzymuje pełną informację o kolejnych etapach leczenia – twierdzi dr Hap. Nie bez wpływu pozostają również warunki lokalowe jakie oferuje legnicki szpital.
Źródło: Raport PTO pod redakcją prof. dr hab. Eweliny Nojszewskiej SGH

Młodzież klasy humanistycznej I LO w Legnicy odwiedziła legnicki szpital

Pani Anna Burakowska z Fundacji Zielona Kurka wraz z młodzieżą z pierwszego ogólniaka pod kierunkiem Pani Dyrektor Haliny Tamioły zainicjowali akcję „Kieszonkowe dla malucha”. W ramach tej akcji klasa humanistyczna zakupiła bajki dla najmłodszych, bo dopiero narodzonych, podopiecznych naszego szpitala. Trzeba czytać dzieciom bajki od kołyski – twierdzi Anna Burakowska. Mamy nadzieję, że bajeczki nie będą tylko pamiątką, ale rodzice już od pierwszych dni zaczną je czytać dzieciom.

Dziękujemy za ten miły gest.

Pomoc psychologiczna dla kobiet dotkniętych problemem nowotworu piersi

Legnicki szpital uzupełnił zakres pomocy udzielanej osobom, u których rozpoznano raka piersi. Poza kompleksową diagnostyką, leczeniem radykalnym najnowocześniejszymi metodami, w tym z zastosowaniem zabiegów oszczędzających, leczeniem radio- i chemioterapią, rekonstrukcją piersi, teraz proponujemy pomoc psychologiczną. Pani Małgorzata Kusińska psycholog - członek Zespołu ds Leczenia Chorych na Raka Piersi jest do dyspozycji pacjentek. To kolejny krok w rozwoju legnickiej onkologii.

Pomoc psychologa osobom, u których rozpoznano raka piersi - plakat