Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie...

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie.  Niewątpliwie jest lepiej, ale musimy być przygotowani na dalsze działania – mówi Ryszard Kępa.    

Ryszard Kępa (fot. Wojciech Obremski)

Pytania do Ryszarda Kępy, lekarza kierującego oddziałem chorób wewnętrznych i zakaźnych w szpitalu tymczasowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, specjalisty chorób zakaźnych.

- Obserwujemy w skali kraju znaczny wzrost liczby szczepień jak i spadek zachorowań na COVID-19. Jak Pan to skomentuje?

- Cieszymy się z kolejnych nowych szczepień – to bardzo istotne w walce z pandemią - jak i z tak dużego spadku zachorowań, co widzimy również po zmniejszającej się liczbie pacjentów w naszym legnickim szpitalu tymczasowym.

- Panie doktorze, czy będzie jesienią czwarta fala koronowirusa? Czy mamy jej się obawiać?

- Powiem tak... Możliwe jest, że wirus zniknie w tak masowej skali z naszego życia -  jak to się stało niegdyś z wirusami SARS, SMERS czy czarną ospą. Tego wszyscy byśmy sobie bardzo życzyli. Ale wirus może również zmienić się, zmutować i stać się groźniejszy. Nikt dzisiaj na świecie nie zna odpowiedzi na te pytania. A to oznacza, że nie możemy do końca lekceważyć sytuacji,  wciąż musimy być gotowi na kolejne działania.

- Jakieś wskazówki dla legniczan i mieszkańców regionu na wakacyjne zachowania podczas urlopów?

- Do czasu przysłowiowego „odtrąbienia”, odwołania pandemii pamiętajmy o podstawowych zasadach: noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej, dystans, czyli zachowywanie odległości i przede wszystkim unikanie zbędnych kontaktów z osobami, których nie znamy – zwłaszcza tłumów podczas koncertów i innych masowych wydarzeń.

- Dziękuję za rozmowę.