logo szpitalaWojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przygotował kolejną partię szczepionek przeciwko grypie sezonowej w ramach finansowania przez Miasto Legnica.W najbliższą sobotę tj. 28.11.2020 w godzinach pomiędzy 9:00 a 12:00 zaszczepionych zostanie kolejnych 90 osób. Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem 76 72 11 704 codziennie w godzinach od 7 do 14:30.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych pacjentów, aby w trakcie oczekiwania na kwalifikację do szczepienia stosowali się do przepisów, wytycznych i zaleceń epidemiologicznych w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu epidemii w szczególności stosowaniu masek, utrzymywaniu dystansu pomiędzy osobami oraz dezynfekcji rąk przed wejściem oraz po wyjściu z obiektu
Dostawa łóżekDo legnickiego szpitala trafiły łóżka podarowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest to 10 zestawów składających się z nowoczesnych łóżek oraz aktywnych materacy przeciwodleżynowych. Każdy zestaw ma wartość ok 10.000 zł, zatem cały dar orkiestry to ok 100.000 zł.
Łóżka przeznaczone są dla pacjentów oddziału zakaźnego COVIDowego.

Dostarczony sprzęt jest polskiej produkcji, wykonany przez firmę Konkret. Jak zawsze produkty nabywane a później ofiarowane naszemu szpitalowi przez WOŚP są bardzo wysokiej jakości renomowanych producentów.
Dziękujemy całemu zespołowi WOŚP oraz darczyńcom fundacji.

Oddaj osocze - komunikat

logo szpitalaOgłoszenie w sprawie szczepienia dla mieszkańców Legnicy w wieku powyżej 60 lat finansowanych ze środków Urzędu Miasta w Legnicy.
W czwartek (19.11) w godzinach od 13 do 15 oraz w piątek (20.11) w godzinach od 12 do 14 odbędzie się pierwsza tura szczepień przeciw grypie sezonowej obejmująca ok 200 osób.
Zapraszamy mieszkańców Legnicy spełniających kryteria wiekowe do punktu szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną: 76 72 12 250

logo szpitalaWojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy oferuje 58 łóżek w Izolatorium na terenie Hotelu Admirał w Legnicy przy ul. Bielańskiej 37 dla pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, którzy są bezobjawowi i sprawni (nie wymagają opieki i pomocy innych osób) ale nie mogą odbyć izolacji w środowisku domowym lub w przypadku leczenia szpitalnego osoby niewymagające dalszego leczenia w warunkach oddziału.

Do Izolatorium mogą kierować:
- lekarz szpitala,
- lekarz zakładu leczniczego, w którym są udzielane stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne,
- lekarz lub felczer, który udziela świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej,
- państwowy inspektor sanitarny.

Bliższe informacje udzielane są pod telefonem: 76 721 15 89