Nasz szpital realizuje program "Dieta Mamy". Jak już informowaliśmy posiłki przygotowywane są ze świeżych, w dużej części sezonowych, produktów spożywczych o wysokiej jakości z zachowaniem wszelkich wymaganych procedur systemu HACCP. W trakcie przygotowywania i dystrybucji posiłków dużą wagę przywiązuje się również do estetyczności potraw oraz ich urozmaicenia.

Aktualny jadłospis pod linkiem:

„Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy” to pilotażowy program wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, do którego przystąpił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy.
Głównym celem programu jest: podniesienie jakości żywienia pacjentek w ciąży oraz w okresie poporodowym poprzez wdrożenie modelu odżywiania zapewniającego zaspokojenie zwiększonych potrzeb żywieniowych, pogłębienie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywienia oraz utrwalenie właściwych nawyków w zakresie właściwego odżywiania.

Już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Publikujemy wykaz aparatury medycznej, którą nasz szpital otrzymał od WOŚP od 1996 r. - o łącznej kwocie blisko 2,4 mln zł.

1996

Inkubator V 85 SC - Pododdział Intensywnej Terapii Noworodków, 13.861,00 zł

Wolontariusze z II LO w Legnicy odwiedzili małych pacjentów naszego szpitala. Współpraca z kołem TPD, działającym przy tej szkole, trwa od wielu lat i nie ma świąt, z okazji których nie pojawiali by się na szpitalnych oddziałach.

W tym roku, tradycyjnie we współpracy z biblioteką szpitalną, zorganizowali mikołajkowe spotkanie. Urocze Elfy, rozbrykany Renifer i oczywiście Mikołaj – tacy goście bawili się dzisiaj z chorymi maluchami. Młodzież, otwarta i przyjazna, podbiła z miejsca serca zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Młodzi wolontariusze pokazują kolejny raz, że warto na nich liczyć!

W okresie przedświąteczny nasz szpital zmienia swoje oblicze - aby chociaż troszkę uprzyjemnić pobyt pacjentom i stworzyć namiastkę bożonarodzeniowego klimatu, w wielu miejscach placówki pojawiały się świąteczne ozdoby i barwnie ubrane choinki. Na oddziały, przede wszystkim te, na których leżą najmłodsi pacjenci, raz po raz przybywają Mikołaje z paczkami, nawet na motorach.