Na prośbę pacjentów przypominamy informację o ostrych dyżurach okulistycznych i laryngologicznych (po godz. 15.00) świadczonych w naszym regionie.

OKULISTYKA
dni parzyste - WSS w Legnicy
dni nieparzyste MCZ Lubin

LARYNGOLOGIA
poniedziałki, piątki - MCZ Lubin
wtorki, czwartki, niedziele - WSS w Legnicy
środy, soboty - Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, ul. Borowska

Na podłogach przed rejestracjami do poradni oraz kasą w naszym szpitalu zostały wyklejone tzw. linie poufności, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo danych osobowych pacjentów poprzez zwiększenie dystansu pomiędzy osobą stojąca przy "okienku" a osobami stojącymi za nią.
Dotychczas stosowane kartki z napisami informującymi o tym, że przy danym okienku powinna stać jedna osoba nie zdały egzaminu.

Podobne oznaczenia granicy poufności w innych placówkach medycznych w regionie spełniają swoją rolę.

Wprawdzie trwają prace wykończeniowe w budynku szpitala 1D (poradnie specjalistyczne) na pierwszy piętrze, ale już publikujemy najbardziej aktualny plan obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, uwzględniający zmianę lokalizacji poradni i oddziałów, zwłaszcza nowych oraz tych - po remoncie niskiego parteru budynków 1C, 1H, 1J.

Aby powiększyć plan - kliknij TUTAJ...

Na dobrej drodze są rozmowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie podpisania umowy na II etap projektu termomodernizacji, który obliczono na 24 mln zł. NFOŚ mógłby przekazać naszej placówce 20,4 mln zł.

Termomodernizacja objęłaby kompleks główny szpitala, budynek patologii i pawilonu nr 2. Już jakiś czas temu szpital złożył wniosek do Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza, Część 2 Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Planowanym efektem rzeczowym są m.in.: wymiana instalacji wewnętrznych (co, cwu i ct), wymiana drzwi, modernizacja oświetlenia oraz instalacja paneli fotowoltaicznych.

Krystyna Barcik
dyrektor naczelny

Andrzej Hap
zastępca dyrektora do spraw lecznictwa