W związku z sytuacją epidemiologiczną na oddziale neonatologicznym, z pododdziałem intensywnej terapii noworodka, tj. hospitalizacji dzieci zakażonych wirusem RSV i koniecznością ich izolowania, od 19 lutego do odwołania wstrzymane są przyjęcia na oddział położniczy.

Z uwagi na sezon grypowy i występowanie infekcji paragrypowych z dniem 27 lutego 2020 r. wprowadza się zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy do czasu jego odwołania.

Nasz szpital realizuje program "Dieta Mamy". Jak już informowaliśmy posiłki przygotowywane są ze świeżych, w dużej części sezonowych, produktów spożywczych o wysokiej jakości z zachowaniem wszelkich wymaganych procedur systemu HACCP. W trakcie przygotowywania i dystrybucji posiłków dużą wagę przywiązuje się również do estetyczności potraw oraz ich urozmaicenia.

Aktualny jadłospis: TUTAJ

„Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy” to pilotażowy program wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, do którego przystąpił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy.
Głównym celem programu jest: podniesienie jakości żywienia pacjentek w ciąży oraz w okresie poporodowym poprzez wdrożenie modelu odżywiania zapewniającego zaspokojenie zwiększonych potrzeb żywieniowych, pogłębienie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywienia oraz utrwalenie właściwych nawyków w zakresie właściwego odżywiania.

Już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Publikujemy wykaz aparatury medycznej, którą nasz szpital otrzymał od WOŚP od 1996 r. - o łącznej kwocie blisko 2,4 mln zł.

1996

Inkubator V 85 SC - Pododdział Intensywnej Terapii Noworodków, 13.861,00 zł