Wolontariusze TPD z II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy pod opieką pani Renaty Hudyki odwiedzają nasz szpital regularnie. Tym razem zaprosili podopiecznych świetlicy szpitalnej do wspólnego przygotowania się do Święta Odzyskania Niepodległości.

Korzystając z gościnnych progów biblioteki szpitalnej, uczennice trzecich klas II LO wykonywały z pacjentami symbole narodowe, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Prace można oglądać przed wejściem do biblioteki szpitalnej.

- Warto wspomnieć, że każdorazową wizytę w szpitalu wolontariusze z II LO poprzedzają akcją charytatywną, prowadzoną w szkole. Środki zebrane podczas sprzedaży ciast wykorzystują na kupno koniecznych materiałów plastycznych - mówi Hanna Szurczak.

Więcej zdjęć na stronie Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy...