Legnicki Lions Club Legnicki Lions Club zamierza wspomóc nasz szpital. Dochód z najbliższego balu charytatywnego będzie przeznaczony na specjalistyczne urządzenie dla oddziału okulistycznego. Serdeczne podziękowania za tę inicjatywę.
Kluby Lions na całym świecie zajmują się działalnością charytatywną. Zbierają pieniądze między innymi na walkę ze ślepotą – mówi Kazimierz Hercuń z legnickiego Lions Club. Cel legnickich lionsów idealnie zatem wpisuje się w światowy program. 
Na bal, który odbędzie się 16 października jest chętnych około 100 osób. Organizatorzy liczą na większe zainteresowanie, tym więcej będzie można przeznaczyć na zakup specjalistycznego urządzenia, które pomoże w walce ze ślepotą. Mowa o pufftonometrze, czyli maszynie do przesiewowego badania ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, które to badanie pozwala na wykrycie jaskry. Dotychczas używany, wysłużony pufftonometr – zepsuł się.
Organizatorzy zapraszają zatem na bal, który odbędzie się 16 października w hotelu Qubus w Legnicy. Bilet kosztuje 150 złotych od osoby. Chętni proszeni są o kontakt z panem Janem Niebudkiem, członkiem legnickiego klubu Lions, tel: 76 7467790.
MAM