Drukuj
Odsłony: 1924

KyczeraUczestnicy międzynarodowego Festiwalu „Świat pod Kyczerą” odwiedzą legnicki szpital i najmłodszych pacjentów. W najbliższy poniedziałek kilkanaście grup folklorystycznych odwiedzi także inne placówki w mieście. Wielokolorowe grupy artystów zaprezentują się legniczanom w animacjach plenerowych.

W tym roku do Legnicy przyjedzie 18 grup folklorystycznych i mniejszości etnicznych, także z egzotycznych krajów jak Ghana i Republiki Zielonego Przylądka. Będą też Hindusi, Czesi, Słowacy, Francuzi.
Od kilkunastu lat organizatorem wielobarwnej imprezy jest Jerzy Starzyński, instruktor Legnickiego Centrum Kultury i kierownik łemkowskiego zespołu folklorystycznego „Kyczera”. "Kyczera" kultywuje łemkowskie tradycje w Legnicy i na Dolnym Śląsku. Zespół uczestniczy w wielu imprezach folklorystycznych na całym świecie, poznaje inne kultury i mniejszości, następnie niektórych przyjaciół z zagranicznych podróży zaprasza do Legnicy. Legniczanie bardzo dobrze znają ten festiwal. Organizatorzy dbają bowiem, by oprócz tradycyjnych koncertów na scenie w trakcie festiwalu odbyły się uliczne korowody oraz animacje i warsztaty bezpośrednio z mieszkańcami, również najmłodszymi mieszkańcami regionu.
W tym roku uczestnicy festiwalu odwiedzą Dom Pomocy Społecznej w Legnicy, Dom Kultury Atrium, stołówkę charytatywną, także nasz szpital. Animacje przed szpitalem, potem zabawa z dziećmi z oddziałów chirurgicznego i pediatrycznego odbędą się w najbliższy poniedziałek 5 lipca o godz. 10.00.
MAM