Dwoje pracowników naszego szpitala zostało odznaczonych Brązowymi Krzyżami Zasługi. Odznaczenia przyznał prezydent Lech Kaczyński. Wyróżnieni to: Wojciech Kowalik - ordynator oddziału neonatologicznego i Grażyna Sokołowska -pełnomocnik ds. praw pacjenta. Odznaczenia wręczył wicewojewoda Zdzisław Średniawski.

Odznaczenia państwowe to dowód uznania także dla całego szpitala. Nasza neonatologia należy do najlepszych na Dolnym Śląsku, ma najwyższy tzw. trzeci stopień referencyjności, co oznacza, że leczy najtrudniejsze przypadki. Wojciech Kowalik jest twórcą tego oddziału, współpracuje ze wszystkimi liczącymi się ośrodkami neonatologicznymi w kraju. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.
Z kolei Grażyna Sokołowska znana jest ze swojej działalności społecznej. W latach 1998 – 2006 była przewodniczącą  zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Dzięki jej staraniom prawie 50 pielęgniarek wyjechało do pracy we Włoszech. W latach 1994 – 1997 powołała i prowadziła Szkołę Rodzenia na terenie Wojewódzkiego Szpitala im. Falkiewicza w Legnicy, w efekcie placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Rodzić po ludzku” i otrzymała wyróżnienie.
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w ostatni piątek w legnickim teatrze. Dyrektor szpitala Krystyna Barcik wręczyła także 45 dyplomów innym wyróżniającym się pracownikom szpitala.
ZB