Kluczyki do nowego ambulansu przekazał prezes działającej przy szpitalu Fundacji Otwarte Serce dr Rafał Pilch. Na konto tej Fundacji wpłynęły darowizny od firm, instytucji, samorządów oraz prywatnych darczyńców z regionu legnickiego.
- Pacjenci, ludzie dobrej woli do dnia dzisiejszego nas wspierają przekazując od dobrego słowa, poprzez drobne wpłaty, aż po duże kwoty. Wszystkim- wielkie dzięki!- mówiła Anna Płotnicka- Mieloch, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.


- To normalne, że w dobie pandemii towarzyszy nam lęk i niepewność, ale i wola działania. – stwierdził Jan Garbe, dyr. firmy BASF, która przekazała 80 000 zł na kupno karetki.
- Cieszę się, że ten samochód należy do marki naszego koncernu - mówiła z kolei Ewa Mrok-Salamońska przedstawicielka Volkswagen Motor Polska, który ofiarował 20 000 zł.
Wśród fundatorów znalazła się też m.in. gmina Kunice i Miłkowice, legniccy sędziowie parafia w Męcince, przedsiębiorstwo Huras, firma Osadkowski-Cebulski, Medicus V oraz indywidualni darczyńcy fundacji.
- Ten samochód różni się od standardowej karetki tym, że ma grodź, która oddziela przestrzeń kierowcy i pasażera od przestrzeni pacjenta. To daje poczucie bezpieczeństwa. Poza tym niczym innym się nie różni, bo po ustaniu pandemii będzie nam służyć jako normalna karetka transportowa. - wyjaśnia Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy legnickiego szpitala.
Ambulans wraz z wyposażeniem kosztował blisko 184 500 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie i wielkie serce przyczyniło się do zakupu karetki. Dziękujemy również innym darczyńcom. Dzięki waszym ofiarom pieniężnym i rzeczowym a także dobrym słowom możemy pomagać wszystkim osobom potrzebującym.

Na zdjęciach poniżej: Przekazanie ambulansu szpitalowi.