Szanowni Państwo, hashtag #NieKłamMedyka zyskuje coraz większą popularność wśród internautów. To bardzo ważny komunikat, który wychodzi od lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych osób, pracujących w służbie zdrowia, zwłaszcza w odniesieniu do kolejnych zamykanych w Polsce oddziałów i całych szpitali.
To apel o to, aby osoby, które mogą być zarażone koronawirusem, bądź wiedzą, że są chore, albo miały kontakt z osobami powracającymi z zagranicy, informowały o tym udzielające im pomocy służby medyczne. Brak pełnej informacji, nie mówiąc już o ukrywaniu prawdy w tym kontekście, jest zagrożeniem dla personelu szpitalnego i ratowników medycznych. Jeżeli zachorują lub zostaną poddani kwarantannie nie będzie miał kto ratować zdrowia i życia chorych, naszych bliskich.

Dla ukazania powagi sytuacji podkreślmy, że wg raportu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na dzień 30.03.2020 aż 72 pielęgniarki i położne były zarażone koronawirusem, a 802 przebywało na kwarantannie.