Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Pierwsze spotkanie edukacyjne z pacjentami Oddzialu Kardiologicznego

- Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego jaką poważną chorobą jest niewydolność krążenia, a to przecież najczęstsza przyczyną zgonów w Polsce – mówiła na spotkaniu z pacjentami Barbara Engel, lekarz kierujący Oddziałem Kardiologicznym z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. - Medycyna wciąż się rozwija, idzie pacjentom z pomocą, oferuje nowe leki i metody leczenia. Ale to tylko połowa sukcesu. Ta druga - to przestrzeganie odpowiedniego sposobu i trybu życia.

spotkanie z pacjentami Oddziału Kardiologicznego

W sali konferencyjnej szpitala odbyło się pierwsze edukacyjne spotkanie z pacjentami Oddziału.
- Po co tu przyszedłem skoro dobrze się czuję? – zapytał jeden z uczestników.
- Właśnie taki jest sposób myślenia wielu pacjentów – odpowiedziała Barbara Engel. - Cieszy nas, że Pan się dobrze czuje, życzymy jak najlepiej, ale wiemy, że jest Pan w grupie zagrożenia i chcemy, żeby wiedział Pan jak siebie obserwować, jak dawkować leki, kiedy powinien pilnie zgłosić się do lekarza, a kiedy może poradzić sobie Pan sam. Chcemy abyście Państwo wiedzieli jak żyć, żeby żyć dobrze i jak najdłużej.
Spotkanie prowadzone przez Wiolettę Szwanke, pielęgniarkę oddziałową oraz Lucynę Rębisz, pielęgniarkę koordynującą z Pracowni Radiologii Zabiegowej, trwało półtorej godziny. Było okazją do zadawania wielu pytań przez pacjentów. O co pytali?
- O diety, zasady mierzenia ciśnienia, prowadzenie bilansu, urządzenia, które mają wszczepione, potencjalne zagrożenia - wymienia Wioletta Szwanke. - Na kolejne spotkanie zapraszamy pacjentów z osobami bliskimi. Wspólnie możemy dla nich zrobić jeszcze więcej.

Spotkanie z pacjentami Oddzialu Kardiologicznego

Autor: Krzysztof Maciejak