Legnicki szpital w pilotażu onkologicznym - szybka ścieżka dla pacjenta
- Szczegóły
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy uczestniczy od lutego w ministerialnym programie pilotażowym opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej. Pilotaż ten wdrażany jest w dwóch województwach w Polsce – dolnośląskim i świętokrzyskim. Jego celem jest ocena organizacji, jakości i efektów opieki onkologicznej w ramach sieci onkologicznej na terenie obu województw.
- Pilotażem mogą zostać objęci pacjenci, u których w okresie realizacji programu rozpoznano nowotwór złośliwy: gruczołu krokowego, jajnika, piersi, jelita grubego lub płuca - wyjaśnia Krystyna Barcik, dyrektor szpitala. - Wojewódzkim ośrodkiem koordynującym akcję w naszym regionie jest Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu. Pod nim utworzona jest sieć ośrodków współpracujących II i I poziomu.
Kolejny etap przebudowy kompleksu przychodni specjalistycznych
- Szczegóły
Trwa przebudowa pomieszczeń szpitala na potrzeby przychodni specjalistycznych. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. W ramach pierwszego etapu roboty budowlane prowadzone są na parterze południowo-wschodniego narożnika szpitalnego kompleksu - od strony ul. Iwaszkiewicza (budynek 1H i 1C).
Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu: „Utworzenie koordynowanej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy” za ok. 9,5 mln zł.
Zakaz odwiedzin w szpitalu do odwołania
- Szczegóły
Od 4 lutego do odwołania, w związku z sytuacją epidemiologiczną na Dolnym Śląsku (wzrost zachorowań na grypę) wprowadza się zakaz odwiedzin w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
W pojedynczych - szczególnych i uzasadnionych przypadkach decyzję o odwiedzinach podejmuje ordynator lub lekarz prowadzący (dyżurujący). Jednocześnie przypomina się:
1. okres od ok. 2 dni przed pojawieniem się grypy do 7 dni po chorobie to okres zakaźny
2. środkami zapobiegawczymi są m.in.: mycie i dezynfekcja rąk, zasłanianie ust podczas kichania, kaszlu, unikanie skupisk ludzkich.
Z myślą o najmłodszych pacjentach naszego szpitala
- Szczegóły
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka mali pacjenci oddziałów dziecięcych, korzystający ze świetlicy przyszpitalnej, mogli spotkać się wspólnie w bibliotece szpitalnej i wykonać laurki dla swoich ukochanych babć i dziadków. W tę pracę włożyli całe swoje serce, dziękując za miłość otrzymywaną na co dzień od seniorów swoich rodzin.
Ale to nie jedyne wydarzenie, w którym brali udział najmłodsi pacjenci. Nieco wcześniej „na małej scenie”, czyli w szpitalnym korytarzu oddziału chirurgicznego dla dzieci, opowiedziano historię znaną od ponad 2000 lat. Ponieważ jednak robili to artyści Teatrzyku NaJdziejowego, opowieść ta była powodem do refleksji nad współczesnością.