remont oddziału

TELEFON DO PACJENTÓW NA ODDZIAŁ

76 72 11 423 REJESTRACJA TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE CODZIENNIE

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

do PZP nie jest wymagane skierowanie
lekarze przyjmują pacjentów w poniedziałki i czwartki
psycholog przyjmuje pacjentów w środy

76 72 11 700 REJESTRACJA

Zespół terapeutyczny Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego

Jacek Jazy
specjalista psychiatra, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Ordynator

Anna Filipienko

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego

Pielęgniarka Oddziałowa

Roman Kotas
specjalista psychiatra, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, ukończony kurs do certyfikatu psychoterapeuty

Starszy Asystent

Marcin Dul
specjalista psychiatra

Starszy Asystent

Elżbieta Kuźmiak
psycholog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji PTP

Dorota Latusek
starszy instruktor terapii zajęciowej
fizjoterapeuta

Katarzyna Behnke

psycholog

W oddziale zatrudnionych jest 8 pielęgniarek, 3 pielęgniarzy oraz 2 panie salowe.
Personel pielęgniarski ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu pielęgniarstwa psychiatrycznego, w tym 4 pielegniarki posiadaja tytuł specjalisty pielęgniarstwa psychiatrycznego

O oddziale:

Oddział Psychiatryczny Ogólny został utworzony w styczniu 2009 roku.
Był to jeden z pierwszych tego typu oddziałów na Dolnym Śląsku, który powstał w szpitalu wielospecjalistycznym. Oddział liczy 34 łóżka szpitalne, w salach trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W skład Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego wchodzą dwa odcinki: odcinek obserwacyjny (gdzie przebywają pacjenci wymagający wzmożonej opieki oraz obserwacji) oraz odcinek otwarty (wystrój domowy, pacjenci chodzą w prywatnych ubraniach).
Pracownicy oddziału aktywnie współpracują z Dolnośląskim Klastrem Inicjatyw Społecznych oraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych. W ramach tej współpracy realizowany jest projekt "Otwórzcie drzwi schizofrenia" oraz przedstawienia teatralne z udziałem pacjentów naszego oddziału.
Zainteresowani pacjenci systematycznie uczestniczą w warsztatach teatralnych organizowanych przez  Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych.

Czym się zajmujemy?
Diagnozą i leczeniem osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi takimi jak:

• - zaburzenia nastroju
  • - zaburzenia psychotyczne
  • - zaburzenia lękowe
  • - zaburzenia adaptacyjne

Stosowane formy leczenia:

• - farmakoterapia
  • - psychoterapia indywidualna
  • - zajęcia terapii grupowej
  • - psychoedukacja
  • - biblioterapia
  • - zajęcia z zakresu edukacji i promocji zdrowia
  • - terapia zajęciowa (arteterapia, muzykoterapia, nordic walking, zajęcia ruchowe, zajęcia relaksacyjne itp.)

Ordynator udziela informacji o stanie zdrowia pacjentów w poniedziałki i wtorki 13.00-14.00 oraz w piątki 13.00-14.00
Wypisy wydawane są pacjentom w dniu wypisu do rąk własnych lub osobom upoważnionym.
Na oddziale prowadzona jest kolejka pacjentów oczekujacych na przyjęcie do oddziału. Pacjent zgłasza się osobiście na konsultację lekarską z ważnym skierowaniem (2 tygodnie od daty wystawienia) i po zbadaniu przez lekarza jest kwalifikowany do wpisania na listę oczekujących na przyjecie.
Odwiedziny odbywają się codziennie 14.00-18.00.

Stacja dializ Centrum

radimed logo euromedic-logo logo reh med logo maxfarm